Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Halili - Lule T'bukra Ka Tirona Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28

Lule t'bukra ka Tirona
na i mush rrugët plot me erë,
moj esmere, moj ku t'ka lala,
merrja kongës dhe një herë,
mos më rri i deshpëru
e jam e jotja, prap të du.

Rreth e qark baçes ju solla
për me t'pa moj bukuri,
nji tufe lule moj për ty mblodha
si kujtim për dashuri,
mos më rri i dëshpëru
jam e jotja, prap të du.

Trandafil moj të vjen era
ti na mbush me dashuri,
unë ty moj të pëlqeva
ditë e natë mendoj për ty,
mos më rri i deshpëru
jam e jotja, prap të du.


Ky tekst u dërgua nga Megi / Noel   arsimdiber

Merita Halili - Lule T'bukra Ka Tirona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule T'bukra Ka Tirona".
3. Video është e këngës "Lule T'bukra Ka Tirona", por nuk këndohet nga Merita Halili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Halili:


Komente 0