Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Halili - Tuman Kuqe-Do Ta Pres Kacidhen (Çame) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  7

Tuman kuqe moj bel holl
Ta bej me sy ma ben me dor x2

Nga shtepia me derrasa
Dil moj kaleshe se plasa x2

Tuman kuqe moj bel holl
Lule maji lule bor x2

Dil moj dil o ne dritare
Vajze çame lozonjare x2

...

Dil moj dil o ne dritare
Vajze çame lozonjare x2

Ta bej me sy ma ben me dor
Me pret djali ne oborr x2

...

Do ta pres do ta pres
Do ta pres kocidhene

Do ta pres kocidhene
Do ta vervis nga shtigjet e

Moj koci moj koci
Moj kocidh e dredhure

Moj kocidh e dredhure
Shum te kane mbeledhure

...

Moj koci moj koci
Moj kocidh e dredhure

Do te vi do te vi
Do te vi e do te gjej


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Merita Halili - Tuman Kuqe-Do Ta Pres Kacidhen (Çame)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tuman Kuqe-Do Ta Pres Kacidhen (Çame)".
3. Video është e këngës "Tuman Kuqe-Do Ta Pres Kacidhen (Çame)", por nuk këndohet nga Merita Halili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Halili:


Komente 0