Më mbaj mend (për 1 muaj)

Meritol - Nashta Neser Sjom Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Naten kesh tu menuu per njerzt qe se kan kuptu
qka osht jetaa edhe psee jon tu jetu
gjith jom tut tutna edhe sott
gjithum um mushun syt lot sa her te paramenoj
at moment aq t`ftoft nashta neser s`jom
ose s`ka me kon asnjo ka me shku naj njo
ose s`ka me ndodh kurgjo..!
un kom bo qaq sa kom pas koh.
me dit qe neser shkoj e kisha lyp veq edhe njoo..!
Joo maa shum veq mi ra pishmonn
per senet qe i bonn..!
kush menon ku je ardh edhe per ku po shkonn..!
per qata duhet mi nejt gati ksaj jete..
mu munu me kon sa ma i drejt
me ma pak vrejtje..
njerzt po kan etje per do pun qe s`ja vlejn..
nuk menojn qe neser veten t`dekt mun e gjejnn..
edhe pse en kosov palidhjee nuk t`rrihet kerka..
Po jeta shkon shum shpejt se e shkurt bre vlla..

Reff:[x2]
Keto fjal pi thomm se nashta neser s`jom
Do plane per neser a nashta neser s`kom
Sa um ki pas s`dihet
Neser jom nerr dhee
hajde gjuma nji grusht dhe se edhe ti si un jee..

Pernime nuk po du kerkon en bot me zhytt..
Po kom qeff ti me perdor trunin e mi qel sytt..
munohu me dhon gjithqka ma t`miren gjdo ditt..
Ka munsi qe neser me kon von ee
met ardh pa prit..
Tani mos thuj qe se ki menu a qe se ki ditt..
Se kurkush se din as s`ka me mujt me ditt..
vee koka rezikk se na kokumm shumm t`ligg ...
Kur vjen ky rast na kap gjithqka panik..
E ti me kon i fort e i devotshumm..
qikjoo ka renssi kena me dek po po ku shkonn
e ajo vjen befasii
Ngo kit muzik pergatitu prej sodit..
Mos bo sene per ftyr po per hater t`Zotit
Se krejt ta harofshin aj nuk ta harron..
Ktu t`doket kurgjo po atje e sheh sa peshonn..
Qaj gjest ose fjal e mir a qajo veper..
Sot ki munsi po meno sikur mos me pas ma tjeter..

Reff:[x2]
Keto fjal pi thomm se nashta neser s`jom
Do plane per neser a nashta neser s`kom
Sa um ki pas s`dihet
Neser jom nerr dhee
hajde gjuma nji grusht dhe se edhe ti si un jee..

Se krejt kto fjal pi thomm se neser s`di a muj..
Nuk po shkruj po po shkruj ee po bertas sa po muj..
Ti ngoje me men kto lirikaa edhe perdori shpesh..
Rradht ti thot najkush po shkruj edhe msoj permensh..
Maje en men sa her t`kish naj dhimt bonu Durimtar..
Mos u anko po thuj shyqyr qe jom ale gjall..
Fatkeqsitt Shpesh njerin e qesin en binar..
O kon gabim mas atij rasti u shendru en bar..
Fatbardh osht aj qe e shfrytzon kit munsii..
I madhi na s`provon por edhe na jep knaqsii..
Hala pe du qet jett hala po du me hjekk..
n`menyr qe t`tjeter bot un me pshtu ma lehtt..
N`vetinn se deri en fund si dihet ksaj punnee..
I keqi i keq i miri i mir a qysh osht e shkrume..
Zot en kit bot um prune e un jom tu pritt..
Pe jetoj krejt jeten po po menoj veq per nji ditt..!!

Reff: [x2]
Keto fjal pi thomm se nashta neser s`jom
Do plane per neser a nashta neser s`kom
Sa um ki pas s`dihet
Neser jom nerr dhee
hajde gjuma nji grusht dhe se edhe ti si un jee..

Hë MeritoL

Jo qe s`kom pas shum suksess
Po per nji qellim krejt tjeter..
Kejt kto fjal pi thom se nashta neser sjomm
Kejt kto fjal pi thom se nashta neser sjomm..

Reff:
Keto fjal pi thomm se nashta neser s`jom
Do plane per neser a nashta neser s`kom
Sa um ki pas s`dihet
Neser jom nerr dhee
hajde gjuma nji grusht dhe se edhe ti si un jee..


Ky tekst u dërgua nga GentaMeritol
Publikimi: 13/08/2009


Meritol - Nashta Neser Sjom
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nashta Neser Sjom".
3. Video është e këngës "Nashta Neser Sjom", por nuk këndohet nga Meritol.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Meritol:


Komente 0