Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Merks - On Top  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

19/01/2010

2010-01-19T01:00:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "On Top" kënduar nga Merks.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Grido - On Top

Verse 1:
Un po mor profitin kto tjeret po hapen
Krejt si grat e kqija me llafe po kapen
Kur po nxjerr muziken do femna po lagen
Sdi a ma dun fryren a ma dun shpaten

Smunesh me mprovu se nuk jam tester
Grupi krejt UNITED si MANCHESTER
Shkolla rruges jo nuk ka semester
Dimplomen n’dor rruga na thrret mjeshter

Don me ec nkpuc tmia po kur ti je kon tu party un me tekste kam mush dhomen
Jo skam bo vitin nmuzik e shoki thjesht le ta pranojm un pernime ja kam ci nonen -

krejt e diiin
Se jau kam than qe prej nfillim
Per ket muzik jam vitamin
E le ta nin le ta nin (ooo)

Chorus: x2
Me and my brothers on top
Edhe jo nuk ulna posht
I got my brothers moving kilos
Familia mi amigos
We don’t wanna know ( e jo sun na nalin)

Tu nejt me do djem qe e dun biznesin
Neper rrugt e londres krejt i pershendesin
Lujn lojna me fatin edhe jo nuk presin
Ne na ka lidh vllaznia e jo interesi

E nkrah e kam 1 femen o kuku mo plako
She a freak in bed po naten lun pako
Huuhh huhh
E kta shum mir e din ku e kem bazen
jam i martum me lekun dhe pse skam unazen

I - inteligjent
Cdo fjal qe thom osht on point
Lojtari ma i ri fill e kam ndrru lojen
E jo nuk kam nevoj me fol per tjeret se jam cai per tcilin njerzt kan fol e mashum po folin

krejt e diiin
Se jau kam than qe prej nfillim
Per ket muzik jam vitamin
E le ta nin le ta nin (ooo)

Chorus: x2
Me and my brothers on top
Edhe jo nuk ulna posht
I got my brothers moving kilos
Familia mi amigos
We don’t wanna know (e jo sun na nalin)

Xhustino - On Top

Apo don me mu mu kon kaher
Ajo po don me mu kon lart meje
Apo don me mu mu kon me shok
Ajo po don po don On Top

Ndac me dit Prej veti xhi un jom
E kapi telin ngat e fuck po tthom
Cdo dit I njejt nrrug kshyrem a po mdon
I kam to sene rill femna plot ntimon
me to prezenca jem shum e ron
Dy Copa nkrah ferkohna e sillna teper gjon
Respekt mas shumti se mir po mshkon
Ma bon qejfin shum ma shum si xhamajkon
Kisha preferu me shku shum larg nqell teti
Me morr shoqnin e gjon e do femna qe ka rrjeti
Pije shumngjyrshe tomla me ja ni lezetin
Pak smok marijuhana per me hup vetin
Vetin e kom hup kur kom qon I ri
Pata shum femna e me njo rash ndashni
E rrehja cdo nat a thu kom xhelozi
E merja ntelefon e mu pergjigjte se kom pi
Fuck ca me fol un sjom I dashurum
I thirri si 5 77777 femnat o llokum
Ja boj tel tmodhjve i thom qe nuk ka gjum
Pergatitu per me pi e te doktorri per serum
Gjum
Dy dit e treta jo
Thirrem dhe ni her mkallzo se qysh e bo

Apo don me mu mu kon kaher
Ajo po don me mu kon lart meje
Apo don me mu mu kon me shok
Ajo po don po don On Top

Jeta ime nji dolli per kejt hejtera
U ka mush veni plot me shkerdhata dhe kullera
Mxhelozojn prej inoti se mu ka rrit suksesi
Ato po gjujn hejtin une po mushi thesin
Sa her po kaloj nrrug doren nzemer me dashni
I Kom bo kte milet per mu knaq me harmoni
Zoni im sikur tenor shum vokal thojn ca kom pi
Po mvjen keq zemra vllait osht talenti qe kom gji
Femna shok keq edhe drog pa e tepru
Sillem naper rrug thojn kampion a ka si mu
E thirri edhe tzezen per mu nxi a me u bo dru
Pijna der nsaba e nisna neser me punu
Punojme sene tforta nllom erret me qiri
I ndajm do cika bashk dy I kom un e dy I ke ti

Apo don me mu mu kon kaher
Ajo po don me mu kon lart meje
Apo don me mu mu kon me shok
Ajo po don po don On Top

Xhuli - On Top

LENI G.L.A

E çoj pijen me fund bile dhe shishen me eks
E kam femnen kardinal qe n`club po bon reflex
A ki menjen per seks se smarr vesh ka dashnia
G.L.A ne emer n’zemer krejt shoqnia

Respect per vllazni qe s`muj me permen emra
N`kom nje shqiptar qe n’pesh ua çon zemrat
E kom nje dee jay edhe ni femnen n’kerr
Gati n’kom krejt shoqnia nqs lypet per sherr

Kape ni femen e rrasja durt n’shal
Futu ne nji cep e bo llap pa u nal
Kadale kadale flaka eshte tu I dal
Se po nihet ky dibrani m`fal kush po lyp fjal

Askush s`kapet me mu s`sgjen dot pretekst
I veshun me rroba tgjona e me ora rolex
Leni a.k.a dibrani hej hej shqipe mbani
Club’in e tranoj femnat I rroki prej fustani

REF:
Sa her qe po hina n’club
Ju bina 100 % hip hop
Kjo po kallzon se jem on top
Now everbody with you hands up !!

Chelsi G.L.A

Hip-hop arabiko ti l’shoma mikrofonin
Nalt sa ma nalt dee-jay Eri l’shoma zonin
Femnat po sillen rinia çu n’pesh
Ktu ke ca t’dush femna plot money cash

Kush kush po don qe ne ku jena
G.L.A knej pafundesisht te tane mrena
Stop per amatera k’tu ska vend per pedera
Prit se vjen vera mix-album plot vlera

Do ikin si era menojne vec per fame
S’ja kane idene vllaznise kurse na te tane n’kam
S’ka analiza Per k’ta qe hiqen kriza
Futja 2-3 viza der’sa t’bojne syte miza

Nji ushtrri shance s`ki
Hitat njo ka njo ti bi
Prej Presheve n’Çameri
Perfaqesojme ton at rini


REF
Sa her qe po hina n’club
Ju bina 100 % hip Hop
Kjo po kallzon se jem on top
Now everbody with you hands up !!

XHULI G.L.A

Dance with me honeyI am not stop pabal
I have a good style me writed shade a gail
Whose the first of this shit xhuli on the beat
Big up with my shqipez kallabllak e bojna hit na

You are so sweety shume je ka m`pelqen
Qky seni jem hitet tjera ti len n`ven
I prek zemrat e shqiptareve sa here qe hypi n`sken
S`boj sene dosido kur zoni jem shperthen

Tan venin n`pesh e ngren kur e dridhi ket refren
Per rima jam migjen hip – hop-in e kom gen
S`kam nevoje per kompliment ti e di qe jam talent
Me shoqni ç`do moment me shoqni n`çdo segment

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Merks:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet