A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Lulet

E këputi një lule fati,
E këputi.
Bir të vetëm e la,
Të fundit prind e humbi.
Cfarë i nxjerr më ajo gojë ?
O fat i egër jetëprishës!
Nga ti c'i ka mbetur të shpresojë?
O babë ,o Nenë e bukur!
Prind s'ka ,po cfarë ka?
Lule në dore ka.
Bukë s'ka,po cfarë ha?
Qerasmat mbi varrin e prindërve.
E këputi një lule fati ,
E këputi.
Mes prindërve i bllokoi frymmarrjen ,e mbyti.
Varr s'ka ,po cfarë ka?
Ka lule të hedhura nga era mbi ta.

- poezi nga Mersina Makollari


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019