Tema: Poezi Për Fëmijët

Asgje Dhe Askush

Endem rrugve si nje gjethe vjeshte
Koken lart s`mund ta ngeh
Sikur qiellin t mund ta shikoja
Do mirresha vesh edhe me ret.

Qielli ka shum kometa
Ujku I ulurin vetem henes
E femija e do vetem preherin e nenes.
Sy ka,por se shikon....
Po n baz te aromes e kujton.

Therret,athu degjon ....!?
Te lutem kujtom,jam me ty ,
Dhe nga lart te bekoj.
I vijn keto fjal pas,kthehet..,
Shikon ,koken rrotullon por asgje.

Asgje,dhe askush,
Eshte vetem ajo ndjenj,e aj premtim qe te dhash ,
E aj bekim qe kerkoj
Asnjeher veten mos ta humbas....

Merve Nebiu XI \4

- poezi nga Merve Nebiu


- Poezia u dërgua nga tamej -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8