Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Mery Bilcari - Te Ndjej


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Jepem ..."Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Ndjej" kënduar nga Mery Bilcari.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Klodiana - Te Ndjej

nese zemer merzitesh
mendon e ke deshir
falenderohu ti zemer
nese ndihesh mir

e di ta fala jeten
asgje nuk meriton
pranoje qe u deshem
tani vetem je

nese do dish t’verteten
per mua zemer
ma mir te rri larg teje
pa ty zemra jeme

dhe pse me shpirt te du
nuk kam per te kerku
zemren skam per ta fal
dhe pse syt te qjain

te ndjej me zemer ty te ndjej
dhe pse me ty veten se gjej
sot nuk munden tet kem pran
mir pa ty vetem un jam(x2)

nese zemer merzitesh
mendon e ke deshir
falenderohu ti zemer
nese ndihesh mir

e di ta fala jeten
asgje nuk meriton
pranoje qe u deshem
tani vetem je

nese do dish t’verteten
per mua zemer
ma mir te rri larg teje
pa ty zemra jeme

dhe pse me shpirt te du
nuk kam per te kerku
zemren skam per ta fal
dhe pse syt te qjain

te ndjej me zemer ty te ndjej
dhe pse me ty veten se gjej
sot nuk munden tet kem pran
mir pa ty vetem un jam(x6)

Joy B - Te Ndjej

REF x2
ishte nje kohe
kur per mua ti ndjeje ti ndjeje
por un per ty per ty
akoma dashuri ndjej ste genjej

yjet s shkelqejne
djelli nuk linde
kur ti nuk je nuk jeee
vec erresire ngrohetesi nuk gjej
kur ti nuk je nuk je

parajsa ime je ti je vetem ti
eja prane ne krahet e mi
gjej veteveten ktheje dhe ndjenjen
ti per mua dua te dua tyyy

ti je si djell qe n zemren time ndricon
eja me prane ndjej dashurine qe me vlon
ti je si zjarr qe n zemren time pervlon
eja me prane eja praaane

Ergys Shahu - Te Ndjej

A t'kujtohet natë e par
Kur ne te dy u pam
Syt shkelqyen moren zjarr
PEr ty un per ty sii i marr
Perqafimet qe ne i dham
IShte hera e par qe ti ndjeja aq pran
Sa emocion i madh kur ne shkembyem dashnin ton te par

Sa shum te ndjej un tyyyyy,mendja veq tek ti mua me rri per ty un shkoj ne pafundsi sdi a quhet kjo dashuri

2x
se ej un ty te ndjej se ki iden sa te pelqej tek ty mu me qmend menyra si kercen ,kercen

Aromen tende e ndjej cdo qast shikimi ytt me sjell
ngat pran kur mperqafon pa ty un kot un jam koha me mendime per ty me ndan me ty smerzitem je ndjenja qe kerkoja prej vitesh ti mi lexon mendimet nje emer tek ti ne zemren time.

Sa shum te ndjej un tyyyyy,
mendja veq tek ti mua me rri per ty un shkoj ne pafundsi sdi a quhet kjo dashuri.

2x
se ej un ty te ndjej se ki iden sa te pelqej tek ty mu me qmend menyra si kercen, kercen.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mery Bilcari: