A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Eni Vlllazen Eni

Eni vllaze eni
Nje sirr ne vesh ndini
Kallxoj Mustafaja
Sa lot ka derdh Hysejni

Trupi im i tijne
Trupi tij i jemi
Une prej Hysejnit
Hysejni prej meje

Nje nur dy syreta
Per me pa ymetin
Kush eshte Muhammedi
Esht Hasan Hysejni

Ket sirr kush se diti
I knohet naleti
Drita e syve te mi
Esht Hasan Hysejni

Kur te vdes nje njeri
Me ashk t`Ehlybejtit
Ai ka shku shehid
Dost e ka Hysejnin

Lotoni lotoni
Hasmit nalet i knoni
N`Qebela n`au bo shehid
Shah Imam Hysejni

HU

Bab Hazret Alia
I pari njerzis
Drita e syve te Alis
Esht Hasan Hysejni

- poezi nga Met Sadiku (Poet)


- Poezia u dërgua nga Met Sadiku -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019