Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mevlan Kurtishi - Vajta Me Stamboll

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajta Me Stamboll".
3. Video është e këngës "Vajta Me Stamboll", por nuk këndohet nga Mevlan Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mevlan Kurtishi - Vajta Me Stamboll  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

1 🔥

31/07/2016

2016-07-31T11:38:49+00:00Vajta ne stamboll te bej pazar dhe per kujtim te blej nje vazo balte,
paqe dhe selam usta pocar dhe vazen me te mire per mua nje e pate .
Vazoja nga dora se c'me ra dhe mu be njezet e pese cope,
m'erdhi rrotull deti marmara dhe dyqani turk mu hap si grop,
pa me shau pocari rend turqisht une ne shqip ja ktheva nmen i rash,
per cudi pocari nuk u ligsht veq dy pika lot ne sy ja pashe , mos u tremb ky turk ky qerrata un e shaj aj me duar me qafe,
vazo tjeter mori ne dyqan e me tha me shaj pash besen prape,
psheretiu dhe un tha jam shqiptare shqip vella me shaj edhe njeher, fjala shqipe sblihet ne pazar, ne dyqan ka koh qe se kam ndjere


Më Shumë Këngë Nga Mevlan Kurtishi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet