Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Mevlan Kurtishi - Deti I Mëshirës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/12/2018

2018-12-10T16:58:16

Këngë e albumit:

"Ishraq"
Rënkimet e shpirtit tim
Derdhen mbi detin pa kufi
Loti që pikon nga syri im
Mbështillet në tënden dashuri

Mos suksesin tim kaher
E kërkova gjetkë jasht në je
Ndihmën tënde e lypa saher
Dhe vetëm aty gjeta prehje

Ja rabbel Alemin
Ja Rrahmani Ja rrahim
Të kujtoj mer ngazëllim
fali zemrës madhështin

Ja rabbel Alemin
Ja Rrahmani Ja rrahim
Të kujtoj me ngazëllim
fali zemres madhështin

Allahume enteselam we minke selam
Tebarekte rabena ja dhel xhelali wel ikram

Allahume enteselam we minke selam
Tebarekte rabena ja dhel xhelali wel ikram

Sa her që mendoj se jam n'vetmi
Filli shpreses keputet ngadalë

Saher Zot në ty kujtoj
Nga libri jet shpaloj
Nga ky skaj i botës së mjerë

Dëgjomi lutjet e mija Allah më ndihmo t'jetoj me nder
Pa ndihmën tënde jam si zog pa krah

Ja rabbel Alemin
Ja Rrahmani Ja rrahim
Të kujtoj mer ngazëllim
fali zemrës madhështin

Ja rabbel Alemin
Ja Rrahmani Ja rrahim
Të kujtoj me ngazëllim
fali zemres madhështin

Allahume enteselam we minke selam
Tebarekte rabena ja dhel xhelali wel ikram

Allahume enteselam we minke selam
Tebarekte rabena ja dhel xhelali wel ikram


Ky tekst u dërgua nga Rexhai Memedi (Amaneti)
Më Shumë Këngë Nga Mevlan Kurtishi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet