Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mexhid Krasniqi - Oj Lulja E Blinit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oj Lulja E Blinit".
3. Video është e këngës "Oj Lulja E Blinit", por nuk këndohet nga Mexhid Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mexhid Krasniqi - Oj Lulja E Blinit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/07/2014

2014-07-04T10:24:48+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Oj Lulja E Blinit" kënduar nga Mexhid Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mexhid Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Natasha - Oj Lulja E Blinit

Oj Lulja e blinit o x2

Maks maks
Hajde Natasha hitet i nxjerrim
Na na na na
Neqoftese nuk e dini
Rak tak ta

Oj lulja e blinit o

Oj lulja blinit
E le nanen e le baben vllazen
Nje jete te re
Po ja nis prej fillimit

Oj lulja e blinit o
Kuj na ja le nanen o x2

Hajt moj lule mos ki dert
Tash tek nana vjen apet x2

Hajt hajt moj lule mos ki dert
Se te nana edhe baba vjen apet
U bo pak kohe qe ke ik ne kurbet
Shpine e le tash qe 8 vjet
Mos harro porosite te babes
T'i la amanet

Oj lulja e blinit o
Me fjale mos u merr
Te gjithe per ty me pase respekt
Ose dryshe para sysh mos me del

Me lot n'faqe e perqafon
Me zemer i thot t'kam derisa t'vdes
Qysh te kam rrit ti e din vet
Gjithmone mendo me bo mire

Se osht kollaj me bo keq
Ishalla te gjitha deshirat qe i ke
Te kthehen ne realitet
Keto krejt keto fjale e shume tjera

Se edhe lulja e blinit
Edhe sa edhe sa ti mendon shpeshe

Oj lulja e blinit o
Kuj na ja le baben o x2

Hajt moj lule mos ki dert
Tash tek baba vjen apet x2

Lendita Selimi - Oj Lulja E Blinit

oj lulja blinit o
kuj na ja le nanen o (2X)

jo lulja se ka dert
nane kam lane
e nane kam gjet (2X)

Oj lulja blinit o
kuj na ja le baben o (2X)

jo lulja se ka dert
babe kam lane
e babe kam gjet

oj lulja blinit o
kuj na ja le vellaun o (2X)

jo lulja se ka dert
vllau ka moter apet (2X)

Gjyste Vulaj - Oj Lulja E Blinit

oj lulja blinit o
ku ma le moj nanen o (2X)

hajt lulje mos ki dert
se te nana vjen apet (2X)

Oj lulja blinit o
ku ma le moj baben o (2X)

hajt lule mos ki dert
se te baba vjen apet (2X)

oj lulja blinit o
ku ma le moj vllaun o (2X)

hajt lule mos ki dert
se te vllau vjen apet (2X)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mexhid Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet