Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mihrije Braha - Malli I Nënës

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli I Nënës".
3. Video është e këngës "Malli I Nënës", por nuk këndohet nga Mihrije Braha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mihrije Braha - Malli I Nënës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Foleja E Arberit"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1996

1996-11-30T23:00:00+00:00Diten ti kur shkove o pellumbi i shkruar
zemren ma helmove o biri i nenes
zemren ma helmove o biri i nenes
Diteve Nena priste leter gurbeqarit
ajo s'pushoj me te qarit o biri i nenes
ajo s'pushoj me te qarit o biri nenes

REF.:
Nena qyqe vet birin e vajton
shpirti i nenes, tani ku je ti?
Nena qyqe vet biri e vajton
shpirti i nenes, tani ku je ti?

Kur nje dite na erdhi nje leter urgjente
ran dy pika loti, bir ti ku mbete?
ran dy pika loti, bir ti ku mbete?
nata e zez pa hene nena qyqe mbeti
mallkuar ka len ditet e gurbetit
mallkuar ka len ditet e gurbetit

REF.:
Nena qyqe vet birin e vajton
shpirti i nenes, tani ku je ti?
Nena qyqe vet biri e vajton
shpirti i nenes, tani ku je ti?


Ky tekst u dërgua nga esma
Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet