Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mihrije Braha - Moj Kosovë, Kështjellë Burrnie

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Kosovë, Kështjellë Burrnie".
3. Video është e këngës "Moj Kosovë, Kështjellë Burrnie", por nuk këndohet nga Mihrije Braha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mihrije Braha - Moj Kosovë, Kështjellë Burrnie  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

07/03/2007

2007-03-07T10:32:24+00:00MOJ KOSOVE MOJ KESHTJELL BURRNIE
VEND KRYETRIMASH ZEMER O RINIE
GJAKU YT GJA--KU I SKENDERIT
ABDYL FRASHERIT O IMER O PRIZRENIT

GJAK NGA ZEMRA E BULETINIT
SYLEJMAN VOKSHIT E NAIMIT
GJAK NGA GJAKU I MIC SOKOLIT
ME SHTATE ZEMRA O NE GRYKO TE TOPIT

GJAKU I SHOTES AZEM GALICES
BAJRAM CURRIT HASAN PRISHTINES
GJAK MBI TANK VOJO KUSHIT
EMIN DURAKUT O HAJDAR DUSHIT

GJAK NGA PLAGET E IDRIZ SEFERIT
GJAKU I IBES E GANIMETIT
SA HERE RRITE BIJ E BIJA
NDJELL TERMETE O SHTAT O KRAJLIA

BURRAT DULE N'FUSH O TE MEJDANIT
VETETIME NE MES TUFANIT
NE KUVENDET E KOSOVES
LIDH SI BJESHKET O E RUGOVES

MOJ KOSOVE MOJ LULE KUQE
PO I RRIT BIJT ME KRISMA PUSHKE
GJAKU I TYNE TE NJOMIT TYJE
NE PRANVERE TETDHJETE E NIJE(81)

KJO PRANVERE KOSOVO PER TYJE
MIJERA BIJ TI FUTI EN GJIJE
GJAKU RRODHI PERMBI FLAMURE
NGJYRA E TIJ T'MOS SHUHET KURRE

NE ÇDO VEND TANKET VERSHOJNE
NE ZEMRA BURRASH PO NDALOJNE
KALON TANKU MAL E GURE
POR NUK SHKEL KURR' MBI FLAMURE

ZEMRA TE DHEMB PO NUK TE MPOSHTET
SYNI I KTHJELLT KOSOV O S'T'PERLOTET
ME SHQIPETARE O MBUSHEN QELITE
T'I SHAN BIJT T'I VRAN O TE RIJTE

PO AI GJAK QE TE UJITI
NE GJITH BOTEN EMRIN TA NDRITI
DO JEN KANG NE ZEMER TE RINISE
OOOO DO JENE O DRITE O NE SHTIGJE O TE LIRISEEEE O E.


Ky tekst u dërgua nga Mendrit Kryeziu
Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet