Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mihrije Braha & Naim Abazi - Qifti I Ri

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qifti I Ri".
3. Video është e këngës "Qifti I Ri", por nuk këndohet nga Mihrije Braha & Naim Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mihrije Braha & Naim Abazi - Qifti I Ri  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Na U Nis Dasma"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Naim Abazi

08/02/2011

2011-02-08T04:35:18+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Qifti I Ri" kënduar nga Mihrije Braha & Naim Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Albert Zhubi - Qifti I Ri

qifti i ri sot po matohet
jet e mot te trashegohet
kshtu u pjekshim ne nga jeta
ne gezime e dasma tjera

te oborri i shtepis dasma paska nis
te vallzojm e te kendojm djalin po martojm
nuse me fustan te bardh mir se erdhe me kemb te mbar
qenke bukuri e rrall sikur han me yll ne ball

qifti i ri sot po matohet
jet e mot te trashegohet
kshtu u pjekshim ne nga jeta
ne gezime e dasma tjera

Nuse paq komen e mbar e lum per djalin qe ki mar
mbaje dhondrrin me kimet djal si ky nuk ke me gjet
po del dhondrri ne migjlic me i vnu flaken shamis
iku koh e beqarnis sot u bone i pari shpis

qifti i ri sot po matohet
jet e mot te trashegohet
kshtu u pjekshim ne nga jeta
ne gezime e dasma tjera

Bujar Cimili (Burraj) - Qifti I Ri

(2x)
Rre tupani po e ni e anej, katune kapurcej edhe gjakove e pej.
Po ni ushtime po spo dihet qka u ba, po vallzojme hala se pe martojm ket vlla.

Krushqit e ton e kan qit ni valle, po merziten pak se pe martojn at vllae.
Vet e kam ne zemer ket darsem te ndjej se ma te madhin vlla per hazdret qe e kem.
Ja ka nis po kcejn e vallen pe ladrojn, ni dhom e ni nuse defat po kendojn.
E fjala e tupanit e nanes qe po kan e loti pe man se qika po i shkon.

(2x)
Rre tupani po e ni e anej, katune kapurcej edhe gjakove e pej.
Pe ni ushtimem po spo dihet qka u ba, po vallzojme hala se pe martojm ket vlla.

Do po me vesin do kanamente a eshte darsem kjo apo kiamete, pse po lujn do vash shum ma te mira djaloshat po pik vera e burrav ju rrit nera.

E une idehur une jam si krejt bashk ne fi, qohna tollovi per ke qift te ri, e do ta kallim naten e do ta nxjerrum patem, ket qift te ri te cillit kan gjith fatin.

(6x)
Rre tupani po e ni e anej, katune kapurcej edhe gjakove e pej.
Pe ni ushtimem po spo dihet qka u ba, po vallzojme hala se pe martojm ket vlla.
Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet