Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mihrije Braha - Tigreshe

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tigreshe".
3. Video është e këngës "Tigreshe", por nuk këndohet nga Mihrije Braha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mihrije Braha - Tigreshe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Teksti:

Mithat Sadiku

Muzika & Orkestrimi:

Florent Boshnjaku

Komente

Asnjë Koment

24/08/2010

2010-08-24T02:51:36+00:00Mos lejo zemer askend mes nesh,
Se shume lehte e shpejte behem tigreshe,Zemer
Ti nuk e kupton,veshtire ta shpjegoj,
tigreshe behem e keq te kafshoj.

Do te jem me ty shume e sinqerte,
Dert s'e kam se çfare thone te tjert,zemer
E un mos t'harroj,dhembet t'i tregoj,
Tigreshe behem zemer e keq te kafshoj.

Ref: (2X)

Me m'desht do te nenshtrohem,
do t'hesht,do t'gjunjezohem
Si drenushe,shpirti im do t'me kesh,
Me ma prish do t'terbohem,
ne bishe do te shendrrohem,
don drenushe,zemer a don tigreshe.


Ky tekst u dërgua nga B\\\'rina
Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet