Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Mustafa - Ulu Ne Vendin Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Ulu në vendin tim
ulu pran shpirtit tim
ti je tash e tija
unë jam një dështim
ulu në vendin tim
por do ta kesh shumë rënd
nesër kur të ulet
tjetra në vendin tënd.

Ti e adhuron
dhe askush nuk të fajson
si krimbi nën lëkur
mbetet ai gjithë jetën
unë po ta besoj
por ai di të tradhëtoj
si qeni i pabesë
kur ja jep të drejtën

ishte dikur një dashuri
tash mbi dhëmbjen time ulu ti.

Reffren :
Ulu në vendim tim
ulu pran shpirtit tim
për një kohë të duket si bekim si shpëtim
ulu në vendin tim
por mos kërko ngushllim
kur si shuplak fëtyres
përplaset fati im.

Ulu ulu ulu
ulu në vendin tim

Ulu ulu ulu
ulu në vendin tim.

Do t'lahesh ti me lot
si në vaskë me qumësht plot
e nofka jote e re
tmeri do të jetë
ai nuk t'jep lëmosh
do ecësh kokëposht
askujt pa iu dhimbsur
e braktisur

Askush në botë nuk ledhaton
si ai por ai keq lëndon.

Reffren :
Ulu në vendim tim
ulu pran shpirtit tim
për një kohë të duket si bekim si shpëtim
ulu në vendin tim
por mos kërko ngushllim
kur si shuplak fëtyres
përplaset fati im.

Ulu ulu ulu
ulu në vendin tim

Ishte dikur një dashuri
tash mbi hëmbjen time ulu ti .

Ulu në vendin tim...
ti je tash e tija unë jam një dështim...
ulu në vendin tim...
nesër kur të ulet tjetra vendin tënd...

Reffren :
Ulu në vendim tim
ulu pran shpirtit tim
për një kohë të duket si bekim si shpëtim
ulu në vendin tim
por mos kërko ngushllim
kur si shuplak fëtyres
përplaset fati im.


Ky tekst u dërgua nga TrimiMimoza Mustafa
Publikimi: 14/12/2009
Festivali: Zhurma Show 2009
Festivali: Çelësi Muzikor 3
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Mimoza Mustafa - Ulu Ne Vendin Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ulu Ne Vendin Tim".
3. Video është e këngës "Ulu Ne Vendin Tim", por nuk këndohet nga Mimoza Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mimoza Mustafa:


Komente 0