Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mimoza Mustafa - Vjeshta

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vjeshta".
3. Video është e këngës "Vjeshta", por nuk këndohet nga Mimoza Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mimoza Mustafa - Vjeshta  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Muzika & Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Këngë e albumit:

"Terri Me Kafshon"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-12-01T11:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vjeshta" kënduar nga Mimoza Mustafa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mimoza Mustafa i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Genc Prelvukaj - Vjeshta

vetmine,toka shiun e perpin
gjethet bijne,ftohte era ngrin
njerzt e kane humbe ngjyren
momente depresive kur nuk ta shoh ftyren
distanca e bon tveten
tash,ti me tjetrin e une jom me tjetren
me forc tu e shty
se kurre smundem me dashte qysh tkom dashte ty
per ni moment kujtimet msulmojne
une bi per toke e dhimbjet me arrestojne
sa keq ikin vitet
mungesa jote nuk zbehet po vec rritet

ref:
sa here qe vjen vjeshta ne Prishtine
mkujtohesh ti
e ti mke ike,si gjethet qe bijne
e prap mungon ti

na nuk jetojme na vec jemi gjalle
kujtohemi shpesh e nihemi rralle
fati jone i prishte
sa panike kur shihemi aksidentalisht
krijum lidhje treja,sa trishtim
jo prej dashnise po vec per ngushllim
ose prej frikes mos po mbesim vetem
te dy te paafte me e sfidu tverteten
kujtimet i kthejne imazhet
kur jeta jone o kon perralle e na personazhet
si anderr ngjum
sma merr mendja qe mundem me dashte dikon ma shume

ref:
sa here qe vjen vjeshta ne Prishtine
mkujtohesh ti
e ti mke ike,si gjethet qe bijne
e prap mungon ti

sa here tshoh ne anderr merzitem
se ti gjithmone zhdukesh kur e ndezi driten
mungon zani yt prekja jote
menihere cohna veshna pi gote mas gote
dal filloj me ece rrugeve vetem
dielli del shpejt e une prap nterr mbetem
kur e di qe shume pak ka shprese
se fati eshte perpara e na ni hap me vonese

ref:
sa here qe vjen vjeshta ne Prishtine
mkujtohesh ti
e ti mke ike,si gjethet qe bijne
e prap mungon ti
(2x)

Gafur Murati - Vjeshta

Më kujtohet vjeshtë e ftohtë binte shi
kur mori fund përgjithmonë një dashuri
rrinim në një park të strukur si për mëshirë
kur belbëzuan buzët e saj, lamtumirë

Në moment nuk dija fare ç'ka po ndodh
veç i shihja hapat që largoheshin
nga habia mu mbyll goja s'fola asgjë
madje nuk i thashë as lamtumirë

A thua se do të kthehet ndonjëherë
të më gëzojë dhe mua në një pranverë
zogjtë u kthyen nga jugu që të gjithë
por zogu im shkoi shkoi në pakthim
zogjtë u kthyen nga jugu që të gjithë
por zogu im shkoi shkoi në pakthim

Kaluan vitet e ajo s'u kthye më
e ç'ka më mbeti mua veç kujtimit për të
është lehtë ti thuash vetes harroje më shpejt
por më shkoi me zogjtë o jetë o jetë

A thua se do të kthehet ndonjëherë
të më gëzojë dhe mua në një pranverë
zogjtë u kthyen nga jugu që të gjithë
por zogu im shkoi shkoi në pakthim
zogjtë u kthyen nga jugu që të gjithë
por zogu im shkoi shkoi në pakthim
por zogu im shkoi shkoi në pakthim
por zogu im shkoi shkoi në pakthim

Triola Jakupi - Vjeshta

u zhduk vapa shkoi vera dhe bilbili me skendon erdhi vjeshta me te tjera syri yn qe i shikon por e mire eshte vjeshta sepse bukju gjith punon per te vjelur sot ka vjeshta neser arat po i levron
por e mir eshte vjeshta sepse bujku gjith punon per te vjelur sot ka vjeshta neser arat po i levron

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mimoza Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet