Tema: Poezi Për Fenë e Krishterë


Ne Shpirt Te Ndjeje

Ne shtepin tende sot une jame
Dera e hapur eshte per te gjithe
Nje qiri ndeza aty mbi shandane
E kredhur ne heshtje tu luta n"shpirt.

Shoh thimjame ngadale tek ngjitet
Hapsires larte ne tempullin gjigand
Dritareve t"ngushta shoh t"shtrihen
Rrezet e tua si krahe te arte.

Dhe kur thimjama rrezet i afron
Lumtur kraheve t"tyre humbet
Ashtu mallengjyer nje cast i shohe
Pranin tende ne shpirt e ndjeje.....
M.P
16/03/24

- Poezi nga Mimoza Paskali{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0