Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Shkodra - Larg Prej Teje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

As dielli nuk m'i than dot
Lotet ne syte e mi
Jetoj me kuptimin kur me the
Te dua vetem ti

Dhe pak çaste qe jemi bashke
Do te mundohem te te dashuroj
Do te ndahem me mall te zjarrte
Qe shpirtin te ma mundoje

Ref...x2
Leri engjujt le ta bartin
Kengen time deri tek ti
Dhe ne mbremje i vetmuar
Kujto jeto ne dashuri

Jam vete ketu jetoj pa ty
Pa te vetmen shprese pa dashuri
Dhe sa here dua te te ndjej
Veten e genjej

Dhe çdo gje rreth vetes mallkoj
Se ne pritje duhet te jetoj
Ndoshta dhimbjen mund ta sheroje
Kjo kenge qe e kendoj

Ref...x2
Leri engjujt le ta bartin
Kengen time deri tek ti
Dhe ne mbremje i vetmuar
Kujto jeto ne dashuri

...

Ref...x2
Leri engjujt le ta bartin
Kengen time deri tek ti
Dhe ne mbremje i vetmuar
Kujto jeto ne dashuri

Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiRenditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2002
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)


Më Shumë Këngë Nga Mimoza Shkodra:


Komente 0


Mimoza Shkodra - Larg Prej Teje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Prej Teje".
3. Video është e këngës "Larg Prej Teje", por nuk këndohet nga Mimoza Shkodra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.