Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Mira Bregu - Cigani  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/03/2013

2013-03-31T23:17:06

Këngë e albumit:

"Sonte..."Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Cigani" kënduar nga Mira Bregu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Merita Lika - Cigani

Merre nje valle mor usta,
Se kemi dasem e jo shaka.
Se kemi miq sot ne gosti,
se kemi fis e shoqeri (2.x)

Ref.
Qaje pra more cigan
Nje melodi per fukarane.
Nje melodi me klarinet`,
Nje melodi si ce di vet`. (2.x)

Aman rakia sec me dehu.
Embel muzika me rrembeu.
Se shkoi e shkreta pasuri,
Per me te bukren melodi. (2.x)

Ref.
Pra more cigan
Nje melodi per fukarane.
Nje melodi me klarinet`,
Nje melodi sic e di vet`. (3.x)

Sami Kallmi - Cigani

Nje zog i bukur mali
Mbi supin tim qendroj
Per jeten e ciganit
Me mua bisedoj

Kur zerin ia degjova
Bukur me tingelloj
Sa i paditur isha
Ciganin se vlersoj

Ne dasme dhe ne festa
Cigani shume feston
Kjo eshte tradita e tyre
Qe jeten ta shijojne

Nje ciftetel i bukur
Tamam si ne Arabi
Nje gote raki cigani
Dhe klarineta e tij

Zeri ia degjova
dhe zogu fluturoj
Ne fusha dhe lendina
Ciganin e takoj

Sa shum deshire un kisha
Me ta une te jetoj
Te kisha krahu si zogu
Ciganet t'i takoj

Ne dasme dhe ne festa
Cigani shume feston
Kjo eshte tradita e tyre
Qe jeten ta shijojne

Nje ciftetel i bukur
Tamam si ne Arabi
Nje gote raki cigani
Dhe klarineta e tij
Më Shumë Këngë Nga Mira Bregu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet