Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mira Konci & Redon Makashi - Nen Nje Qiell Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

1.
Yjet shoh në qiellin blu
Ti je larg ne pafundesi
Pagjume ne sy e vetme mendoj per ty

2.
Ndonese larg, gjithshka kujtoj
Kjo hene e ftohte dicka me thote
Nje mjegull ra mbi trishtimin tim

3.
Ne nje qiell te dy bashke
Ku je.........
I vetmuar me shpirtin vrare
A me ndjen

4.
Thuam a me ndjen
Dashurine duam ta bekojne
Engjejt lart
Ne nje qiell ne enderrojme
Jemi larg
Vetem yjet ne na afrojne ne kte nate
Ne nje qiell ne jetojme

5.
Ndonese larg,
Gjithshka kujtoj
Kjo hene e plote
Gjithshka me thote
Kte nate te gjate yjet e ndricojne
Dashurine duam ta bekojne
Engjejt lart
Ne nje qiell ne enderrojme
Jemi larg
Vetem yjet ne na afrojne ne kte nate
Ne nje qiell ne jetojme

6.
E vetmuar ndihem sonte
prane dhe larg
Sa te dua nuk gjej dot fjale
Ne nje qiell te dy jetojme
Kte nat


Mira Konci & Redon Makashi - Nen Nje Qiell
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nen Nje Qiell".
3. Video është e këngës "Nen Nje Qiell", por nuk këndohet nga Mira Konci & Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mira Konçi:


Komente 0