Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Miranda Hashani - Dasma  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

29/01/2013

2013-01-29T17:05:41+00:00I
po bijen dairet muzika plote
po martojme ne djalin tone
shamija te digjet fare
se maroi jeta beqare
cohu nuse hyn ne valle
po te pret daja me hallen
nusja sec paska siklet
se ka lon nanen e vet

1. refreni 2x
mashallah e bukur nusja
sy e vetull si hyrushja
paska trupin si drenush
o ma e bukur seshte askush

II
po pihet vera dhe rakia
e ka radhen shoqeria
vallen do ta ndezin sote
gezime paqit ne kete shtepi
bani qef pleq dhe te ri
more nusen qe deshe vet
qofshi te lumtur ju per jete

2. refreni 2x
hedhim valle dhe kendojme
djalin tone pe martojme
dhendrri paska shume lezet
lum nana e baba i vet


Ky tekst u dërgua nga Klarinetisti
Më Shumë Këngë Nga Miranda Hashani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet