Më mbaj mend (për 1 muaj)

Miranda Hashani - Ndaja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

// Atë çast dhëmbje, s'e kam pritur
Shpirtin tim ke djegur fare
Pabesinë nuk t'a kam ditur
U tregove gënjeshtare. //

// Asaj nate shi rrigonte
Bashkë me lotë' e syve t'mi
Një zog n'heshtje po këndonte
Narjen tonë plotë dhembshuri //
♫...♪...♫...♪...♫...♪...

Për herë t'fundit, më përqafove
Trupi im mbet' i shtanguar
Dashurinë tonë, si s'e kujtove
Si do të mundem me t'harruar
Nëse kthehesh, ndonjëherë
Miken tënde për t'kërkuar
Do t'a gjesh tek pragu i derës
Duke t'pritur e përmalluar.

// Asaj nate shi rrigonte
Bashkë me lotë' e syve t'mi
Një zog n'heshtje po këndonte
Narjen tonë plotë dhembshuri.//


Ky tekst u dërgua nga  GreenEye66

Miranda Hashani - Ndaja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndaja".
3. Video është e këngës "Ndaja", por nuk këndohet nga Miranda Hashani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Miranda Hashani:


Komente 0