Më mbaj mend (për 1 muaj)

Miraxh Islami

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 19 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Miraxh Islami është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. I lindur më 12 maj 2002 në Ferizaj. Shkollën fillore e kreu në Ferizaj Sh.F.M.U. Gjon Serreqi. Të mesmen e përfundoi me sukses në Prishtinē-Medreseja e Mesme Alauddin. Tani vijon mësimet në Fakultetin e Studimeve Islame në Prishtinë. Miraxhi si në vegjëli shihej një djalosh me talente të mëdha e që primare kishte këndimin. Ai pretendonte se në të ardhmen popullit të tij do t’i prijë si Imam (Hoxhë). Thuajse atë veç se e realizoi.Miraxhi për disa ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Komente

1 🔥

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Miraxh Islami

Komente 1