A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Bilbili

O bilbil o i bukuri shpend
ti o mbret i ligjerimit
pak liri per shpirtin tend
hap kafazin dil ngujimit

Flutro qofte dhe per i dite
pertej ylberit kah lartesia
pak qaste shpirtit falja lirine
ne daq te t'fale dhe perendia...

- poezi nga Mire Gegaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  17


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019