Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mirsim Ibrahimi (Mirsi)

Mirsim Ibrahimi - Maturant Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


ME mall e kujtoj ditarin
ne klasen ku kemi msu
shum shpejt shkuan kater vite
përjetsisht na me u largu
të gjith me ftyra të zbehura
përshëndetu me lot në sy
kujdestari i mbylli naotat
ne zemer kemi nga nja brendi

Refreni
Kujdestar o kujdestar
maturan ne po shkoj
me dhimbje lot ty dotë kujtojm


Dotë na kujtohet ora
kur kemi mungu
gjdo gabimin tonin
kemi me përmirsu
tash bankat e shkolles
ikemla me lot
qaj gitarja ime
se të dua fort

Refreni
Kujdestar o kujdestar
maturan ne po shkoj
me dhimbje lot ty dotë kujtojm


Ky tekst u dërgua nga Alban Ibrahimi

Mirsim Ibrahimi - Maturant
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maturant".
3. Video është e këngës "Maturant", por nuk këndohet nga Mirsim Ibrahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mirsim Ibrahimi (Mirsi):


Komente 0