Romeo Veshaj
Romeo Veshaj
Romeo Veshaj
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Shtator 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Romeo Veshaj është këngëtar i njohur. Emri i vertete Montanes eshte Romeo Veshaj, ndersa binjaku i tij Montela, ne te verete quhet Donald Veshaj. Jane dy personazhe shume simpatik, te cilet arriten shume sukses. Roemo nisi i pari si profesion Aktrimin.

Më datë 29 Korrik 2017, Montana publikon videoklipin "Ne Te Sms", në bashkëpunim me Montela.

Më datë 17 Qershor 2021, Binjakët (Romeo & Donald) publikojnë videoklipin "Margarita". Teksti i këngës u shkrua nga Donald Veshaj, Getinjo, Romeo Veshaj & Alban Kondi, ndërsa orkestrimi u punua nga Alban Kondi & Fabian Basha.

Më datë 15 Prill 2022, Elgit Doda, Donald & Romeo publikojnë videoklipin "Picasso". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Elgit Doda, Romeo Veshaj & Donald Veshaj, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes Hazy. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga vetë Elgit Doda.

Më datë 18 Qershor 2022, Romeo publikon videoklipin "Më E Mira", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahun. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Elgit Doda & Romeo Veshaj. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 2