Më mbaj mend (për 1 muaj)

Morena Dyli
  • Vendlindja:
  • Berat 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Shkurt 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

Morena Dyli është këngëtare e njohur. Deri ne moshen 18 vjecare, Morena Dyli ka jetuar ne Berat dhe me pas ka shkuar ne Tirane per Studime ku edhe jeton prej disa vitesh edhe pse familja e saj vazhdon te jetoje ne Berat. Dashuria per muziken ka nisur qe ne moshe te vogel,ajo ka qene gjithmone pjese e aktiviteteve te ndryshme qe zhvilloheshin ne shkolle.

Ne vitin 2006 ne moshen 16 vjecare behet pjese e talenteve te reja ne Berat ku fiton cmimin e dyte. Ne 2007 ne moshen 17 vjece ajo behet pjese e programit me te djekur te asaj kohe "Star Academy 2" ku u perball me sfida te reja dhe te rendesishme per rrugen qe ajo po ndermerte ne fushen e muzikes. Ne vitin 2010 ajo behet pjese e emisionit "E diell" ne rubriken "Top Girls".

Më datë 3 Nëntor 2011, Morena Dyli publikon videoklipin "Rruges Time". Muzika e këngës u punua nga Alban Kondi, Edlir Begolli, teksti u shkrua nga Dr. Flori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga Pro Video. Me këtë këngë, Morena Dyli merr pjesë në Shkodra Fest 1 në vitin 2014.

Ne vitin 2013 ajo bashkepunon me "Sebastian Production" ne emisionin "Realizo nje enderr" ku prezantohet me nje cover te realizuar mjaft bukur me titull "Prima oara" ku dhe duket se po jep shume sukses.

Ne vitin 2014 ajo eshte pjese e kompeticionit te muzikes moderne Shqiptare "Top Fest 11" me nje produksion te Stine me titull "Asgje s'e ndryshon" e cila eshte pritur mjaft mire nga publiku.

Në Maj 2014, Morena Dyli merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Asgje S'e Ndryshon".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist