Më mbaj mend (për 1 muaj)

Morena Reka - Puthme Qe Te Na Besojne Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Pse me rri o djale i zemeruar
syte e vrenjtur nga meria
në ata sy me mall tè perveluar
dikur qeshte dashuria

Në ata syte e bukur, syte e shkruar
cka qe nxin qerpik i rene
Thuamë valle dikush na ka ngateruar
thuamë se ç'te ka thene

Puthme përsëri me mall e deshire
puthme se s'do na besojne
Le te celin perjete anes buzes që ndez
mijra flete

Lulet yjet pa pritur celen
dallendyshet ne sy tu ndezën
Largove rete,largove dhe eren
edhe sërish ti zgjove pranveren

Sjell kaltersi ne syte e tua
se rete pranvera jo nuk i do
Me fal veshtrimin e dashuruar
ne vend te jose me thuaj nje po

Sjell kaltersi ne syte e tua
se rete pranvera jo nuk i do
Me fal veshtrimin e dashuruar
ne mijra fjale me thuaj vec po


Ky tekst u dërgua nga Alma BezhaniMorena Reka
Publikimi: 08/07/2012
Muzika: Vladimir Kotani
Teksti: Arben Duka


Morena Reka - Puthme Qe Te Na Besojne
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Puthme Qe Te Na Besojne".
3. Video është e këngës "Puthme Qe Te Na Besojne", por nuk këndohet nga Morena Reka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Morena Reka:


Komente 1