Official Video

Top 200

Morena Taraku - Amore  (Feat. Aida Doçi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  44

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/12/2016

2016-12-04T14:21:57

Featuring

Aida Doçi

Muzika & Teksti:

Chipsi
Aida:
Hajde sonte bashkë po dalim
Leji le t'folin s'ka problem
Fjalët e tjerëve s'un na nalin
Mos t'a nin ty, syni jem
Sonte mendo veç per vete
Mos mendo ti për dash'ni
Nuk ia vlen për dikën tjeter
Mos m'u knaq e mos me pi

Amore, amore mio
Xhan më ke e xhan të kam
Amore, ti më the mua
Që me ty sonte nuk jam

Morena:
Më kërkove ti në çdo moment
Dhe në çdo vend
ja ku jam
Më pëlqen te ti një element
Që nuk dorëzohesh lehtë
Dhe më do pranë

Amore, amore mio
Xhan më ke e xhan të kam
Amore, ti më the mua
Që me ty sonte nuk jam

Sonte po du me harru çdo sen
Jo nuk ka vend për dash'ni
Jena bashkë na n't'njëjtin vend
Ama nuk kena sen me dash'ni

Aida:
Pijna sonte veç tekila
Mbushni gotat për shoq'ni
Sonte le t'kallet vendi
E çka bohet s'du me ni
Hajde ti loqka jeme
Ndize zjarrin këtë natë
Le të mbahet mend kësaj vere
Veç kjo natë

Amore, amore mio
Xhan më ke e xhan të kam
Amore, ti me the mua
Që me ty sonte nuk jam


Ky tekst u dërgua nga EritaKartolina (1)

U krijua nga Vlera 2017-11-16 09:19:47
Hajde sonte bashk po dalim
Lej let folin ska problem
Fjalt e tjerve sun na nalin
Mos ta nin ty syni jem

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Morena Taraku: