Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Muaji I Mëshirës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  122

Djelli lind na pershendet
gjdo dit tokes i fal jet

Nuk jan ditet qe kalojn
Jemi ne qe qdo dit shkojm

Nese smundesh me bo mir
Mos bon keq se ke veshtir

Fjalt mat mira let i themi
Se sot jemi neser sjemi

N'mujin e meshires na fal gjdo gjyna
Ti me mjafton mua i dashuri Allah
Vizitoj miq t'ri vizitoj miq t'vjeter
Ndoshta sjemi bashk nramazanin tjeter

Mos ja mbyll jetimit deren
Mos ja thaj jetes pranveren

Kush e vret nje zemer sot
Neser vet do te qaj me lot

Smund ta ndaj lutjen prej lotit
Kujtoj fjalt t'profetit t'zotit

Ma let qaben rrafsh me ba
Se nje zemer t'pafaj me vra

N'mujin e meshires ma fal gjdo gjyna
ti me mjafton mua i dashuri Allah
vizitoj miq t'ri vizitoj miq t'vjeter
ndoshta sjemi bashk n'ramazanin tjeter

Nese ngjep dy lek i ke
Dhe per ket i lumter je

Dikush qe ka mbet pa ngran
Shum ka qajt kur ti ka dhan

Aj qe jep pa permend kurr
T'bekume i ka ato dur

Siq kan than urtsit e vjetra
Me dhan njana pa e dit tjetra

N'mujin e meshires ma fal gjdo gjyna
ti me mjafton mua i dashuri Allah
vizitoj miq t'ri vizitoj miq t'vjeter
ndoshta sjemi bashk nramazanin tjeter.


Ky tekst u dërgua nga Erza KqikuMotrat Mustafa
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/07/2014


Motrat Mustafa - Muaji I Mëshirës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Muaji I Mëshirës".
3. Video është e këngës "Muaji I Mëshirës", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

12

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente 9