Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Pyet Drenica  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Meli Meli"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2015

2015-11-30T23:00:00+00:00O pyt drenica dugagjinin
pyt çdo zemer e çdo trimi
pyt shqiponja fluturim
hej llap gollak edhe boletin

Tan po pysin o për dy trima
si fishek çë i dhez cetina
dy djem të fortë zemer shqiptari
sikur hamzë e adem jashari
o adem jashari

Oo shqiptari kret anë e mbanë
jo ma të mirë dy shokë si gjanë
beqir gashi e muj krasniqi
kjo kosovë kshtu vet i rriti

Si për këngë me çiftelije
si për pushkë e për trimnije
rrit në odat e kosoves
si bilbilat tu ja thanë kangës
o tu ja thanë kangës

Ooo deri tash o shkja oj zi
të kam vra në kangë me çifteli
e sa her të kam vra në kangë e
aq her pushkë unë kam met dhanë e

Kshtu tha trimi beqir sefa
për kosovë mu smë dhimet jeta
se me zemer i kam knu e
e për të kam me luftu
o kam me luftu e

O kshtu më ka msu dhe kënga plakut
deri në pikën e fundit të gjakut
le ta djeg flak e barotit
let ja mund sot gjaku i lotit

Ndryshe smujm na me i dal hakut
Votres lasht pragut të konakut
kshtu thojnë trimat muja e beqa
për kosove sna dhimet jeta
o sna dhimet jeta

kshtu thojnë trimat muja e beqa
për kosove sna dhimet jeta
o sna dhimet jeta


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet