Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mozzik

Tags: Mozzik, Gramoz Aliu

Vendlindja: Ferizaj    Jeton dhe vepron në        Mosha: 21 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Peshorja  
Mozzik është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur, që këndon muzikë hip-hop. Është shumë i ri në moshë, mirëpo Gramoz Aliu apo siç njihet për publikun ‘Mozzik’, është njëri ndër kengetaret shqiptar më energjik ne rrymen e muzikes bashkekohore. Ai dallon ne stilin e tij unik dhe tekstet e veçanta që ai i bën. Ai është nga Ferizaj dhe është vëllai i Getoar Aliu "Getinjo".Zhanri modern është zhanri i cili i fle në shpirt dhe Mozzik thotë se asnjëherë nuk do ta ndërrojë këtë stil të kënduarit. Ai ka patur shumë oferta për t’i...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Mozzik ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  991


Cocaina
Me Hile
Kom Dasht
Premtimet
Dhezu
M'ra Pika
Koke Shum
Edhe Njo
Ik
Golden Eagle

» Dërgo Një Këngë »

Përkthime 
teksteshqip.com © 2007 - 2017