A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mozzik Feat. Kida

Premtimet ➡ The Promises

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Tonnidas


Premtimet

[Ref. KIDA x2]
Okay dalim, ama premtimet si ke majt
E tani me t'lon u dasht
Mos harro si na nuk ka pas, pas, pas...

[MOZZIK]
Ti je përjetim, t'kom përjetu gjat nji viti
Skenat me ty jon amazing, kurr s'kom bo ksi filmi
Se ki iden sa keq ndihna nëse s'nihmi
O ka t'thirr mendja, o ka t'thirr shpirti
Nuk na hec mir single hajde bohum çift
Dashnin e lojm qel mos me na u ngjit naj bisht
Po boj joke se po du me t'shti me kesh
Ti je tu m'lujt mendsh,e m'ke cu pesh
Un jom Ziki, thash Ziki
Me nejt me ty ec ma mir viti
E ti je Kida, po po Kida
Kurr s'je ardh edhe pse shum her t'thirra
Ça me bo s'po shihmi mo, s'jena mo
Hala lulën n'dor une kujt me ja dhon
Se venin tond kurrkush s'munët me nxon
Edhe sa her duhna me ta thon

[Ref. KIDA x2]
Okay dalim, ama premtimet si ke majt
E tani me t'lon u dasht
Mos harro si na nuk ka pas, pas, pas...

[MOZZIK]
Okej vjet, vjet, vjet ,vjet
Shkun shpejt, shkun shpejt, huh
Vet, Vet, Vet, Vet, Vet
Qaj i njejt, qaj i njejt
Baby I like it
Kur po t'shoh ty prej largit
Po mi ngjall flutrat e barkit
Pe lypi mundsin e kontaktit
Apet si dikur
Nanana ti je dope
Pa ty po nihna shum broke
Ti je gjithçka n'kët bot
Dashnija me ty sum ngop
Me ardh me t'kap ty ën bel
Per dashni jepma çmimin Nobel
E tash i vetmi sen qe po m'prek n'tel
Kom marr vesh që ti me dikon po del

[KIDA]
Maje, me bo me t'fol e di t'çoj ën Maje
Lodhësh tu lyp po pyt non-stop Ka je
Te ti jom kon ma e mira ngjarje, ngjarje, ngjarje ...
Baje, po vren nuk po mun e po kërkon Falje
E di n'kry ton jom e vetmja Gajle
S't'hypi mo n'kerr sa t'dush nale, nale. nale ...
Nuk po du m'i dit problemet tua
Edhe krejt fjalt qe ti mi thua
Çdo sen i joti u kuptua
Nuk m'interesojn problemet tua
Ka koh, që s'jem pa e nuk jem ni
Me tu kthy une se di
Ça ke hup ti a e din

[MOZZIK]
T'paktën kuptom
Se s'po du ti me m'ndrru me najkon
E di e din se ça po menon
Veç s'po du ti me m'drru me najkon
T'pakten kuptom ti mu

[Ref. KIDA x2]
Okay dalim, ama premtimet si ke majt
E tani me t'lon u dasht
Mos harro si na nuk ka pas, pas, pas...


The Promises

[REF. KIDA 2x:]
Ok we'll go out, but you didn't keep the promises
And than I had to leave you
Don't forget there wasn't like us...

[MOZZIK:]
You are an enjoyment I enjoyed you for a year
The scenes with you are amazing
I have never seen such a movie
You have no idea how bad I feel if we don't talk
Your mind i calling, your soul is calling
We don't fit single let's be a couple
We'll leave the love bald to not get a tail behind
I'm joking because I wanna make you laugh
You are making me mad, you are turning me on
I am Ziki, I said Ziki
Staying with you the year goes better
And you are Kida, yea yea Kida
You never came even though I called you several times
What to do we're not seeing each other, We aren't anymore
Still the flower in my hands whom should I give it to
Because no one can replace you
How many times do I have to tell you

[REF. KIDA 2x:]
Ok we'll go out, but you didn't keep the promises
And than I had to leave you
Don't forget there wasn't like us...

[MOZZIK:]
All years, years, years, years, years
Went fast, went fast, Huh
Alone, Alone, Alone, the same, the same
Baby I like it
When I see you from afar
You are turning my stomach butterflies on
I am asking the chance of contact
Again like once, Nanananana
You are Dope, With out you I am feeling so Broke
You are everything in this world
The love with you won't sate me
I wanted to grab you from your waist
For love i get the Nobel Prize
And now the only thing that is touching me
I learned that you are dating someone

[KIDA:]
At the top , If i talk to you i'll send you at the top, you get tired of searching for me you are asking non-stop where are you
For you I have been the best thing, thing thing, Keep it
You notice you can't and you are apologizing , I know in your head I'm the only concern, I won't get in your car anymore, As many times as you want
Stop it , Stop it , Stoooop ittt
I don't wanna know your problems
And all the words you say to me
Your every thing got understood
I don't care about your problems
We haven't met and haven't heard each other since long time
Coming back I don't know
Do you know what you have lost

[KIDA:]
At least understand me, Cause I don't you to replace me with someone, And you know what you are thinking of, I just don't you to replace me with someone, At least understand me

[REF. KIDA 2x:]
Ok we'll go out, but you didn't keep the promises
And than I had to leave you
Don't forget there wasn't like us...

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019