Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mozzik - Pusho Npaqe Gjyshja Jem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pusho Npaqe Gjyshja Jem".
3. Video është e këngës "Pusho Npaqe Gjyshja Jem", por nuk këndohet nga Mozzik.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mozzik - Pusho Npaqe Gjyshja Jem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  45

Komente

2 🔥

17/05/2010

2010-05-17T14:02:18+00:00Yeeah ee Love o Man Most in the World
but my love did talked the man
Rest in Peace my dear grandmother
edhe mthojn jo another world you are still in my heart FOREVER
eey real love you.. I'll re remember you yeeaah

Repture 1

Ftyra jote me pesh ka tshkoj perpara kom 1 sen
ta kallxoj se zemra jeme ty tkerkon se jeta jem pa ty taash nuk ka imazh ishe per mu si per natyren 1 pejsazh .
Kurrkush smu bahet gjyshe se ajo mo ka vdek
sko kush um kallxon pralla kallxom ku ka me met
Besoj wet nZot ishalla mqet perpara teje
sa andrren e shoh me ty tlutna Zot kohen ktheje
Ike shum shpejt qe njerzt smujten met vrejt sum ke da prej kerkujt e njet je kan me kejt
Rest In Peace thojn qe njerzt qe vdesin ma nuk kthehen e di qe ajo ka vdek po nzemrat tona hala ndjehet.
Vdekja t'murr pa e than hiq asni fjal
ta kisha dit qe ki me dek un kohen e kisha nal
I ulur ntok qdo ngushllim osht i kot se qishtu njerzt po lindshin edhe vdekshin nket botë.


Ref: 2x
Pusho e qet si engjull nkrah tem
me trup je ndhe po shpirti te un flen
po foli me zemer tplast edhe pse mdhem
fluturove nqiell ftyra jote po shkelqen

Repture 2

T'kisha pa engjull me krah me shku mja thon do fjal ngushllimet jon tkota lotin kush mun me ma nal?
Se ajo ka vdek po per mu s'osht e vertet
Dje sa hini ner dhe une mbeta si i shkret
1 person ma pak ajo nuk kthehet prap
me shpirt osht shum nalt po un e di qe tkom ngat
kisha dasht me pa 1 her e me than qe e du
po tash qdo sen u kry ajo npaq o tu pushu
loti that kerkon qe ti mu kthy apet nese un nuk tkom une ka mu ndi vet
kta sy qe jan tha lypin sherim kejt senet i harron nese ki vetbesim
i trishtum tpash ishe shtri n'arkivol fjala s'tdalke prej goje
e un ta bojsha " FOL " mrrejshin krejt thojshin osht tu fjet kerkujt si besojsha dej sa gjeta 1 tvertet ej :(

Ref: 8x
Pusho e qet si engjull nkrah tem
me trup je ndhe po shpirti te un flen
po foli me zemer tplast edhe pse mdhem
fluturove nqiell ftyra jote po shkelqen

yeeah kjo esht weq per gjyshen tem
e cila tash po pushon npaqe
2010 Mozzik


Ky tekst u dërgua nga  Anhela
Më Shumë Këngë Nga Mozzik:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet