Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Muhabbet - Unzertrennlich

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Unzertrennlich".
3. Video është e këngës "Unzertrennlich", por nuk këndohet nga Muhabbet.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Muhabbet - Unzertrennlich  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

03/10/2008

2008-10-03T15:42:16+00:00Part 1
Ich gehe Wege, die weiter sind als jeder Weg, für dich
Ohne Wasser ohne Brot, in jeder Not
Ich muss dich kriegen, muss dich erreichen
Du weißt, ohne dich will ich nicht leben
Wir bleiben zu zweit
Schenk mir Zeit mit dir ich liebe dich
Und will nicht mehr mehr als dich brauch ich nicht, das weiß ich

Refrain
Und es bleibt unzertrennlich und es bleibt unvergesslich
Und es bleibt unzertrennlich und es bleibt unvergesslich
Und es bleibt unzertrennlich und es bleibt unvergesslich

Part 2
In dir steckt Leben
Und leben ist das was du wirst
Also nimm mir nicht mein Leben und bleib bei mir
Wie die luft die ich atme du bist in mir
Wie die luft die ich brauche bleibe hier

Hast du sorgen wart nicht auf morgen und sag sofort
Mein Ohr steht auf und hört nur dir zu
Schenk mir die Lust, die ich hab zu lachen
Komm lach mit

Wir 2 nur wir 2
Wir 2 nur wir 2
Wir 2 nur wir 2

Meine Venen meine Adern
Meine tränen mein blut
Mein segen in deinen Händen ohne dich geht es nicht
Meine Venen meine Adern
Mein blut tränen mein blut
Mein segen in deinen Händen ohne dich geht es nicht

[Refrain]
Und es bleibt unzertrennlich und es bleibt unvergesslich
Und es bleibt unzertrennlich und es bleibt unvergesslich
Und es bleibt unzertrennlich und es bleibt unvergesslich
Und es bleibt unzertrennlich und es bleibt unvergesslich
Und es bleibt unzertrennlich und es bleibt unvergesslich


Më Shumë Këngë Nga Muhabbet:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet