A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Hëna

HËNA
AJO NATËN NA NDRIQON
AJO DITES VALËT GUMËZHON
NE E QUAJMË SATELIT
DASHURIS I JEP DRITË

AJO DJELLIN KA ARMIk
SE KUR VJEN ATË E FIK
POR HËNA KOT NUK RRIN
HAKMARRJEN POE PRIT

ASAJ UJKU I KËNDON
DHE NATËN JA ZBUKURON
ME ULËRIMA UJKU NJERZIT ZGJON
BUKURIN E HËNES ATA TA SHIKOJN

- poem written by Muhamed Shehu


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  4Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019