A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28 Nëntor

ME KËTË DATË
ME 28 NËNTOR
U NGRITË FLAMURI
NË VLORË

ISMAJL QEMAILI DORAVETË
E SHPALLI PAVARSINË, NË VEDIN E VETË
SERBISË I DUL BOJA
PASI HUMBI THA: MË FAL NUK DOJA

TURQIT TË GËZUAR
SHQIPËRIN E PUSHTUAN
500 VJET NUK I MJAFTUAN
POPULLIN TONË PË TA SHKATËRUAR

ROMËS I HYRI UJI
E KUR U THA PA
SE SHQIPËRIA MË E MADHE
SE AJO ISHTE BA

SE POPULLI SHQIPËTAR
PËR LIRI KA LUFTUAR
VETVETEN PËR TA QLIRUAR.

- poezi nga Muhamed Shehu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1  • Më shumë nga Muhamed Shehu:
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019