Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Muharrem Ahmeti - Veq Ta Dish  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

16/02/2014

2014-02-16T14:42:59+00:00

Këngë e albumit:

"Luj Me Mu Cike Luj"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Veq Ta Dish" kënduar nga Muharrem Ahmeti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Halim Aliu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sot e mora vesh unë per ty moj
Se ti don me u largu
Ta kan mbushur ty mendjen hallku
Me tjeter dojn me t'martu
Ta kan mbushur ty mendjen hallku
Me tjeter dojn me t'martu

Veq ta dish se mat mir
Tybe ske me gjet
Sa te du une ty
Ti kta e din vet
Jo nuk du me na marr
Hallku nëpër goj
Une gjall ty me t'jeter
Jo nuk te lejon 2x

Mos u mashtro ti me vet veten
Se nuk mundesh mem harru
Se me mu je kon gjysen e jetes
E tash don me u largu
Se me mu je kon gjysen e jetes
E tash don me u largu

Veq ta dish se mat mir
Tybe ske me gjet
Sa te du une ty
Ti kta e din vet
Jo nuk du me na marr
Hallku nëpër goj
Une gjall ty me t'jeter
Jo nuk te lejon 2xMë Shumë Këngë Nga Muharrem Ahmeti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet