Më mbaj mend (për 1 muaj)


Muharrem Ahmeti - Aferdita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aferdita".
3. Video është e këngës "Aferdita", por nuk këndohet nga Muharrem Ahmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Muharrem Ahmeti - Aferdita  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Kolazh 2005 Vol.2"

Këngë e albumit:

"Aferdita"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Aferdita" kënduar nga Muharrem Ahmeti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Muharrem Ahmeti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Agim Boshnjaku - Aferdita

Aferdita Aferdita
Une kanget t'i ujdisa
Kur ne gjume isha tuj fjet
Enderrojsha si me t'gjete

Kur ne gjume isha tuj fjet
Enderrojsha si me t'gjete x2

Ne mengjes une kur u zgjova
Endrra ishte fantazi
Ne anen tjeter u gezova
Qe ne mitrovic te pashe me sy

Ne anen tjeter u gezova
Qe ne Shkoder te pashe me sy x2

Zemra ime u thellua
Ne zemren tende ne dashuri
Aferdite moj shume te dashuroj
Jo nga zemra s'mund t'largoj

Aferdite moj shume te dashuroj
Jo nga zemra s'mund t'largoj x2

Ymer Bajrami & Xheza - Aferdita

Aferdita Aferdita
Une kanget t'i ujdisa
Kur ne gjume isha tuj fjet
Enderrojsha si me t'gjete

Kur ne gjume isha tuj fjet
Enderrojsha si me t'gjete x2

Ne mengjes une kur u zgjova
Endrra ishte fantazi
Ne anen tjeter u gezova
Qe ne Shkoder te pashe me sy

Ne anen tjeter u gezova
Qe ne Shkoder te pashe me sy x2

Zemra ime u thellua
Ne zemren tende ne dashuri
Aferdite moj shume te dashuroj
Jo nga zemra s'mund t'largoj

Aferdite moj shume te dashuroj
Jo nga zemra s'mund t'largoj x2

Smail Puraj - Aferdita

Mbrëmë në ënderr me je ardh
e veshur krejt e bardh
unazen në gisht e majshe
qafen krejt te nalt

krushqit qenkan bë gati
u nisen te ti
por këta nuk qenkan
krushqit e mij

ref:
aferditaaaa
aferditaaaa
se je tradhtare
nuk e dita
aferditaaa
aferditaaa
un prej teje
këtë se prita

nga gjumi kur u zgjova
një këngë larg e dëgjova
një këngë e cila po u këndonte
veq per ty

qenke veshur e bërë gati
nuse don me shku
a harrove qe këtë ditë
mu ma ke premtu

ref:3x
aferditaa
aferditaa
se je tradhtare
nuk e dita
aferditaaa
aferditaaa
un e prej teje
ket se prita

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Muharrem Ahmeti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë