Më mbaj mend (për 1 muaj)

Myslym Lela - Tridhjetë Ditët E Ramazanit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Tridhjet ditët e Ramazanit
Ç’e kërkon ashiku dylberin.
Turqinia po bojshin bajrom
E vejnë e vishin tek Selman beu.
Selman, të mos mbesi hatri
Kan fillu’ o me dalë mustaqe
Kam shahit e ta baj ispatë
Për atë nishan që më ke n’faqe.

Ref.:
Hajde sy o sy aman, aman
Qaj lala për ty!
Hajde ve o ve aman, aman
Nisu jak me ne!
U kthy vjeshta për së mari
Çelen vjollcat dhe zymylat.
Myzhde djalë se po vjen behari
Bahçe më bahçe këndojnë bylbylat.
Myslym Lela
Publikimi: 21/01/2013


Myslym Lela - Tridhjetë Ditët E Ramazanit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tridhjetë Ditët E Ramazanit".
3. Video është e këngës "Tridhjetë Ditët E Ramazanit", por nuk këndohet nga Myslym Lela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Myslym Lela:


Komente 0