A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Na - Gjeneratat


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/04/2006

2006-04-16T00:00:00

Participating in

Top Fest 3


Erdhën – bënë e pastaj shkuan
Krejt çka ditën na treguan
Megjithatë ne prap gabuam
M’duket se asgjë nuk mësuam

Menduam se bota fillon me ne
Por as kjo s’është diçka e re
Edhe ata kështu menduan
E t’na thonë kët’ nuk duan

Gjeneratat, shkojnë e vijnë
Asnjëherë përgjithmonë nuk rrijnë
Bëjnë sa bëjnë, thonë sa thonë
Edhe shkojnë përgjithmonë

Gjithmonë dikush është i ri
Dhe mendon se t’gjitha i din
Se për askënd s’ka nevojë
Por mu aty ai do të gaboi

Menduam se bota fillon me ne
Por as kjo s’është diçka e re
Edhe ata kështu menduan
E t’na thonë kët’ nuk duan

Gjeneratat, shkojnë e vijnë
Asnjëherë përgjithmonë nuk rrijnë
Bëjnë sa bëjnë, thonë sa thonë
Edhe shkojnë përgjithmonë

Music by: Kreshnik Koshi, Blerat Këpuska & Bekim Këpuska
Lyrics by: Anton Ndreca


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019