Më mbaj mend (për 1 muaj)

Na - Gjeneratat Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Erdhën – bënë e pastaj shkuan
Krejt çka ditën na treguan
Megjithatë ne prap gabuam
M’duket se asgjë nuk mësuam

Menduam se bota fillon me ne
Por as kjo s’është diçka e re
Edhe ata kështu menduan
E t’na thonë kët’ nuk duan

Gjeneratat, shkojnë e vijnë
Asnjëherë përgjithmonë nuk rrijnë
Bëjnë sa bëjnë, thonë sa thonë
Edhe shkojnë përgjithmonë

Gjithmonë dikush është i ri
Dhe mendon se t’gjitha i din
Se për askënd s’ka nevojë
Por mu aty ai do të gaboi

Menduam se bota fillon me ne
Por as kjo s’është diçka e re
Edhe ata kështu menduan
E t’na thonë kët’ nuk duan

Gjeneratat, shkojnë e vijnë
Asnjëherë përgjithmonë nuk rrijnë
Bëjnë sa bëjnë, thonë sa thonë
Edhe shkojnë përgjithmonë

Music by: Kreshnik Koshi, Blerat Këpuska & Bekim Këpuska
Lyrics by: Anton NdrecaPublikimi: 16/04/2006
Festivali: Top Fest 3Më Shumë Këngë Nga Grupi Na:


Komente mbi këtë këngëNa - Gjeneratat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjeneratat".
3. Video është e këngës "Gjeneratat", por nuk këndohet nga Na.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.