Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Na - Jehona Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Një moment,një jehonë me troket
Në errësirën e zemrës
E dëgjoj, më thërret si atëherë
Por sot, jo nuk ka emër

Si një shi në tokë të thatë, atje larg
Në një ishull vetmuar

(Refreni 1)
Ti jehonë,nga një tjetër kohë më flet
Tani po e dëgjoj,në zemër po e ndjej
Je ajo,në gjunje të kisha dje
Sot s'të prek më dot,jehonë mbas teje le

(Refreni 2)
Ti jehoooonë,sa dhe muret zemra thyen...
Je ajo,në gjunje të kisha dje
Sot s'të prek më dot,jehonë pas teje le
Ty të njoh

Sa herë vjen, unë të ndjej jemi një
Ëndrra sot është larguar
Buza djeg,zemra s'flet je jehonë
Jo, nuk të kam harruar

Si një shi në tokë të thatë, atje larg
Në një ishull vetmuar

(Refreni 1)

(Refreni 2, 2 herë)


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001Grupi Na
Publikimi: 29/12/2013
Festivali: Festivali i 52-të në RTSH
Muzika: Enis Mullaj
Teksti: Enis Mullaj
Orkestrimi: Enis Mullaj


Grupi Na - Jehona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jehona".
3. Video është e këngës "Jehona", por nuk këndohet nga Grupi Na.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Na:


Komente 0