Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Përse?

pse s'vjen,,odit'e mirë
Pse vallë nuk vjen ?
Gjer kur ne errësirë?
Mos Zoti te pëlqen?

As hidhe gardhë,
Dhe shpejto pakë
O dit'e bardhë,
Dhe jakë,jakë

Se te pres,
Nuk vdes

Jak'o dit'e uruar
Që lind nga perendon ,
At'an e ke ndrituar
E ne pse na harron

Dritëz'e jetës
Edhe e motit
Dhe se vertetës,
Dhe gaz i zotit,

Ndritna
E zjgohna

- poezi nga Naim Frashëri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  254
8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet