Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naim Qukiqi - Ilahi Per Nenen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Skaj në rrugë, te një qoshe,
e mërzitur, rri një loke
durt i dridhen prej pleqnisë

i qajnë sytë prej mërzisë.(2x)

Bën DUA, i lutet ZOTIT
jepju mend, evladve t'sotit
s'mun durova dhe i thash

veç për të shahadet rashë.(2x)

Pse i derdhë, ti këta lotë
a jetim je në këtë botë
ja ka nis me zë tuj qa
krejt i kam, ajo më tha
Djemt i kam janë pasuru
kush i fali kan harru
tuj shetit, dynjanë e shkretë
LOKE e mjera ka met vetë.

Ref:
O ALL-LLAH PSE ERDH KJO DITË
ME HARRU KUSH NA KA RRITË
EDHE BOTËN LE TA FALIN
NANËS HAKUT SUN I DALIN
ME I FOL MIRË MOS ME IDHNU
NDRITË T'XHENETIT KE ME SHKU
SI 7 QIEJ E 7 EZANA
SKA MA T'BUKUR SIKUR NANA.

I dridhej zani, tuj lotu
dhe NAMAZIN kan harru
m'mbet merak me lot më tha

nipa e mbesa si kam pa.(2x)

E din ZOTI se un s'flas
krejt n'këtë botë kemi m'u plakë
kjo ofshamë, më erdh nga shpirti

nëpër skamje NANA i rriti.(2x)

Kam mshef plagë e mërzi
veq ata me bukë me u ngi
derë më derë kam kërku
me i rritë me i shkollu
e sot s'dojnë me sy me m'pa
se pallatet i kanë ba
i shkojnë lotët sikur gjak
NANËS kurrë sun i dal hak.

Ref:
O ALL-LLAH PSE ERDH KJO DITË
ME HARRU KUSH NA KA RRITË
EDHE BOTËN LE TA FALIN
NANËS HAKUT SUN I DALIN
ME I FOL MIRË MOS ME IDHNU
NDRITË T'XHENETIT KE ME SHKU
SI 7 QIEJ E 7 EZANA
SKA MA T'BUKUR SIKUR NANA.


Ky tekst u dërgua nga FisiNaim Qukiqi
Publikimi: 29/08/2012


Naim Qukiqi - Ilahi Per Nenen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ilahi Per Nenen".
3. Video është e këngës "Ilahi Per Nenen", por nuk këndohet nga Naim Qukiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naim Qukiqi:


Komente 0