Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naim Qukiqi & Eroll Dogani - Ilahi Per Kurban Bajram Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Agoj dita plot me gaz
dita e madhe sot ka ardh
festo nan e festo bab
po festojm kurban bajram
Dite e madhe sot po presim
me gezim nisim mengjesin
Dite e madhe sot po presim
me gezim nisim mengjesin
fest ka plaku dhe femija
musafir na mbush shtepia
zgjatni doren dhe uroni
dua tzotit sot pranoni
fjalt te mir zoti ka lan
ska ma mir se musliman
fjalt te mir zoti ka lan
ska ma mir se musliman

La iLahe ilallah
fjal te medha shpirti tha
hape zemren ngoe zanin
sot ka fest per muslimanin
n'urdhra zotit te jetojm
shtat pale qiell ne ta degjojm
vijn me gezim miqt e vjeter
thuj allah se ska zot tjeter
vijn me gezim miqt e vjeter
thuj allah se ska zot tjeter

Thuj me zemer nje urim
per allah qe do tkesh besim para zotit jem te paret
kajn shpetuar besimtaret dhe kur
shpirti ndysh u nda me ze thuaj insha-allah
O allah beko ket dit
na dha jet e na dha drit
me shum qef ket dit e fala
Allahu ekber sun u ndala
Ti ma dhe emrin e nderit te perkulem falimendrit

La iLahe ilallah
fjal te madhe shpirti tha
hape zemren ngoe zanin
sot ka fest per muslimanin
n'urdhra zotit te jetojm
shtat pale qiell ne ta degjojm
vijn me gezim miqt e vjeter
thuj allah se ska zot tjeter
vijn me gezim miqt e vjeter
thuj allah se ska zot tjeter


Ky tekst u dërgua nga Xeni NurediniNaim Qukiqi & Eroll Dogani
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/02/2013


Naim Qukiqi & Eroll Dogani - Ilahi Per Kurban Bajram
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ilahi Per Kurban Bajram".
3. Video është e këngës "Ilahi Per Kurban Bajram", por nuk këndohet nga Naim Qukiqi & Eroll Dogani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naim Qukiqi:


Komente 0