Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Per Nënën

Nene Mos Me Bej Te Derdh Lot

Hapi syt nene,,mos me bej te derdh lot,,
Te lutem,,mos ma bej kete,, mos u largo nga kjo bote,,
Nene te lutem,,hapi syt,,kam nevoj per tenden dashuri,,
Po nene,, Ate dashuri qe din ta falesh vetem ti,,

Nene te lutem,,mos me bej te derdh lot mbi varrin tend,,
Nene te lutem,,mos ik,se pa ty sjetoj dot,,
Nene,, ti je thesari me i shtrrejt qe kam,,
Nese ti me le,,un pa ty askushi jam,,

Nese ti vdes,, perqafimin tend ku do ta gjej,,
Te lutem zgjohu nene hapi syt,,vetem mos me lej,,
Nene ti je jeta ime,, ti je gjithshka per mua
Je personi qe me se shumti dua,,
Nene Te lutem mos u largo,,
Por Per mua lufto e vazhdo jeto...

Nena hapi syt dhe perqafoj bijen e saj e i tha::Mos qaj bija ime,,un ty vetem kurr zdo te le,,sepse ti je jeta ime ajo qe para gjithshkaje te paren ve..
💖Te dua bija ime💖

- poezi nga Najete Myrtezaj


- Poezia u dërgua nga Najete -

Nuk ka akoma asnjë votëMë shumë nga Najete Myrtezaj


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet