Më mbaj mend (për 1 muaj)


Naser Maqedonci - Akoma

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Akoma".
3. Video është e këngës "Akoma", por nuk këndohet nga Naser Maqedonci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Naser Maqedonci - Akoma  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Ardian Kastrati

Video Produksioni:

Labia

Komente

Asnjë Koment

16/10/2020

2020-10-16T16:48:47+00:00


"Akoma" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Naser Maqedonci.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Naser Maqedonci i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mergim Jashari - Akoma

Un akoma prap te du Ref: 2x
Pse ti sje me mu
Se akoma prap te du
Ti pom bon me vujt


A e mban mend shum kujtime
Me ty kam pas se veq ty
Zemren ty ta dhash

Shum gabime ti i bone pa kufi 2x
Ti je shkaktare sbesoj ma ndashuri

Un akoma prap te du Ref: 2x
Pse ti sje me mu
Se akoma prap te du
Ti pom bon me vujt


E mban mend ne kur ishim bashk
Sa premtimet ne dy i tham


Shum gabime ti i bone pa kufi 2x
Ti je shkaktare sbesoj ma ndashuri

Un akoma prap te du Ref: 3x
Pse ti sje me mu
Se akoma prap te du
Ti pom bon me vujt

Fifi - Akoma

Ku ke ti? M'thuj ku ke ti?
Se sikur ti gjen veç n'prrall
Nje prekje nga ti sa nje mije fjal
Pse s'ke ti? M'thuj pse s'ke ti?
Muza jem vite me par
Po m'dhem qe nuk je dashni e par
Nese don me kon tash
ndryshe na prej tjerve
Mos lejo me knu thjesht
ni kong edhe per neve

REF.:
Mir hiç so kam vjen
qe me prit po m'len
Mir hiç so kam vjen
me frikë po m'ushqen
As ty nuk tkish ardh
me t‘pas sill verdall
Mir hiç nuk t'kish ardh
pasha kta sy n'ball
(Pasha kta sy n'ball)

E pameshirshme osht jeta najher
E najher vjen e perqafe t'merr
Esht njejt si melodia qe ka ulje ngritje
Mos me kon dashnia qat her ish kon tmerr
S'e meritoj parajsen kur dit i kom ferr
Hy ngjynah me Zotin, thom mrena e nise
Nuk esht kollaj vet me ec neper terr
Esht njejt si ne rrug drejt
mu perplas me kerr

A e kupton nuk ka bo vaki akoma,
ke ardh te un
Du t'zgjohem nga koma
Pom vjen zoni jot me jehona
Nese vec ni her m'puth
direkt une qohna

REF.:
Mir hiç so kam vjen
qe me prit po m'len
Mir hiç so kam vjen
me frikë po m'ushqen
As ty nuk tkish ardh
me t‘pas sill verdall
Mir hiç nuk t'kish ardh
pasha kta sy n'ball

Don’t leave me
please don't leave me alone
Don’t leave me
please don't leave me alone
Mir hiç so kam vjen
qe me prit po m'len
Mir hiç nuk t'kish ardh
pasha kta sy n'ball

Enemy - Akoma

Akoma jam ne studio akoma tu ber rep,akoma msheh mua ne rrug duke kerku per lek ,akoma me sheh mua endrrat duke ndjek,akoma duke luftuar dhe pse sesht e leht

Kur te mshini ju ne rrug ju lutem mos me shqetesoni,po ju them juve qe muziken time se kuptoni,kur ti leshoj kto rrrima un i kopjon ai ju do thoni,un vec dua te bej pare me shum pare se berluskoni,se po dua mu bo i pasur,per me pas nje kerr te rehatshem,per mi pas kto vila larg shum,qe ti kem kto pare mee thas un,qe ti kem kto veshje guci,qe ti kem kto veshje prada, ti kto unaza te arta,te udhetoj ne cdo vend te harta

Akoma akoma akoma akoma msheh mua netet e vona,duke ber keng te reja duke punuar pa norma ,duke krijuar rima duke testuar metoda,qe perfeksioni i cdo kenge te jet na majata e plota,me duhet nje beat tjeter qe te nxjerr kryeveper,inspirimin mund ta gjej ne cdo vend te erret ,do vazhdoj ta them e kam then edhe me heret,nuk kam per tu ndal derisa te shkoj ne bot tjeter

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Naser Maqedonci:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet