A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Nasty & Dossty - Ndryshe  (Feat. Toxical)


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/07/2012

2012-07-31T21:32:43

Featuring

Toxical

Më Shumë Nga

DosstyKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndryshe" kënduar nga Nasty & Dossty.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

YB Vini - Ndryshe

YB Vini ref:
Pse po fol kur nuk mnjeh
Une i njejt sikur dje
Vec lek jam tu njeh
A ke inat kur po msheh
Dit per dit na ke n'lagje
Dit per dit vec tu Trap
Kta po lypin per paqe
Kur luften e kan nis Vet

Krejt e din un jam ndryshe boy
Cka po foli une e boj
Jam ma i forti un per ket loj
Ja vej flaken e kur du e ndrroj
Folin keq po si ngjoj
Folin hate po i rrzoj
Krejt e din jam ndryshe boy
Krejt e din jam ndryshe boy

Ralddi:
Tash krejt e din qe nuk nalem
Krejt jan tu pas inat sa
Krejt me mu tash po kapen
Pussy boy po ta boj ty tqart
Qe me mu kurr nuk matesh
Pse po shitesh i fort
Kur per temi ti po varesh
Un jam msu me fitu
Se kuptoj pse folin per mu
Shokt e mi din vec me gjuj
Nlagje tem ti je i huj
Ca ke me thon ti hajde ma thuj
Ti je fake e din shokt e tu
Ti je i fort vetëm n'tastier
Para meje tshoh tu u tut yeah
Krejt e din jena ndryshe
Per ket RAP larg prej ktyne
Haters sju besojn syve
Don diss pun e kryme
Kta po dojn na mu nal
Po na nuk kena arsye
Me bi**his sjam tu marr
Se kohen e kam shum tvyme

Po folin po folin po folin
Per neve kta keq po folin
Po ne hic nuk na han
Se kta ne sun na nalin
Tu bo Rap per dit
N'rrug krejt po na shohin
Boll une kam prit
Du krejt qe tm'njohin

YB Vini ref:
Pse po fol kur nuk mnjeh
Une i njejt sikur dje
Vec lek jam tu njeh
A ke inat kur po msheh
Dit per dit na ke n'lagje
Dit per dit vec tu Trap
Kta po lypin per paqe
Kur luften e kan nis Vet

Krejt e din un jam ndryshe boy
Cka po foli une e boj
Jam ma i forti un per ket loj
Ja vej flaken e kur du e ndrroj
Folin keq po si ngjoj
Folin hate po i rrzoj
Krejt e din jam ndryshe boy
Krejt e din jam ndryshe boy

YB Vini:
Ket loj une e luj vet
Young boy vi me i marr krejt
Jan t'mijat kur folet per lek
Cka jan tmijat ti smun mi prek
Ti e din ondrrat ti kam vdek
Perqata ti je tu m'hate
Po na krejt e dim qe ti je fake
Flak rrima kur gjuj
Pi shoh hejterat une tu vuj
Me kta bi**his vetëm po luj
Spo ma nin kush o nrrethin tuj
Nrrug mki vec tu njek lek
Po du shokt e mi vec mi gzu
Ishalla zoti sma merr ket jet
Deri ti boj milionat me tuf
Krejt e din kam ardh nket loj
Me ju kallxu qe jam ndryshe
Ky osht vec seni par
Shpesh her do mkesh para syve
Ti nese fol keq per mu
Kushot gati mbi krye
Uzi ta blun ty trunin
Nese sfol para ftyre

Po folin po folin po folin
Gjithmon 2 ftyrshat do folin
Bitch e di qe sje Gang
Ti po lun vec rolin
Tash do bojn sikur Vini
Po nshkoll vec mu po mnjohin
Tash do lypin sukses
Po Vini krejta i mori
Uh Yeah

YB Vini ref:
Pse po fol kur nuk mnjeh
Une i njejt sikur dje
Vec lek jam tu njeh
A ke inat kur po msheh
Dit per dit na ke n'lagje
Dit per dit vec tu Trap
Kta po lypin per paqe
Kur luften e kan lyp Vet

Krejt e din un jam ndryshe boy
Cka po foli une e boj
Jam ma i forti un per ket loj
Ja vej flaken e kur du e ndrroj
Folin keq po si ngjoj
Folin hate po i rrzoj
Krejt e din jam ndryshe boy
Krejt e din jam ndryshe boy

Azy - Ndryshe

Refrain 2×
Ti je kan e but para meje
Ti je kan shum ndryshe para meje
Ti m'ke than, m'ke than
Veq e jotja, do te jom.

Verse 1
Ti m'ke than s'kan me mujt me na nda Yeah
Ti m'ke than, ama fjalt si ke ndjeh
Si me mu edhe me tjert je sjell njejt
Jo vetem une, po krejt n'zemer t'kan flejt

Ouu shit
Qikjo nuk asht fer krejve po ju hyp nkerr
Qikjo nuk asht fer krejve po ju mer ment
Edhe zemren se ki mbajt vetem temen
Shokt po m'thojn ta pash me tjeter femren

Edhe un po t'sho me syt e mi
Baby, kupto kjo asht dashni
Kjo nuk asht lorj keq jom tu ndih
Krejt çka boj mendoj n'zemer me t'hi

Ti po sillesh shum e but para meje
Ti po rin e urt para krejve
Kjo sasht e drejt shum zemra theve
Rrehat ski mu kan kur ki mu bo me bebe.
(Kur ki mu bo me bebe)

Refrain 2×
Ti je kan e but para meje
Ti je kan shum ndryshe para meje
Ti m'ke than, m'ke than
Veq e jotja, do te jom.

Verse 2
Veq e jemja nuk je, e kuptova
Qa kom bo per ty, u pendova
Pe shoh qe asht gabim u largova
Mos lyp spjegim boll eki nuk te mallkova

Aki kultur ti a ki ftyr
T'kisha than ku*v ama spo t'thom ma mir
T'kisha than lavire ama sje tu u shit
Ti je si zinxhir, se me shum je lidh

Me çdo kerr n'qytet tu u sill
Ketë qe pe bon kallxom a osht mir
Ketë qe pe thom spe thom me deshir
Ti m'ke detyru, ma sdu me m'thirr

Sdu me m'thirr fshije numrin tem
S'jem as miq ma mos e m'fol sen
Fshije fotot ose ndrroje telefonin
Aki mu merzit kur ski me ma ni zonin
(Kur ski me ma ni zonin)

Refrain 2×
Ti je kan e but para meje
Ti je kan shum ndryshe para meje
Ti m'ke than, m'ke than
Veq e jotja, do te jom

Kobra - Ndryshe

[Kobra:]
E kom tradit familjare
N'bes mos me pre
S'jom tu i jep zor,Qet jom tu shpreh
Jom kon i pshtjellun me flamur
Kur kom le
Bash per qata
Kombi jem ka ngreh
Me bo mu nxeh edhe pak
Qes Zjerm
Laje gojen bitch
Kur fol per emen temin
Po na sheh tu ardh
Shum po ju dhem
Kush ka thon qe ska me ndodh
Ky sen po ju trem
E kom amanet prej bab's
Krahin me ja jep vetit
Mos mu dorzu
Edhe me kon nfund detit
Zemren e fort
Shok i realitetit
Han mut per ne
Ka me ju ni krisma hekrit
Mos ha mut
Me fol ti prej hate-it
Nuk e ki kerkon mas vetit
NIJ kta t'vertetit
Kallxoj edhe shtetit
Kober e Katil
Jasht planetit

[REF. Unikkatil:]
Mu njoni m'tha
Pse sbona si ata
Ja bona Jaa!!!
Se ndryshe
Jena na
E kom ni krah
Qe Zoti mu ma dha
Veq tha JA
Mos bo sikur ata

[Unikkatil:]
Ty pot ni o dhip none
Po spo di qa po thu
Po mdoket ti as veten
Spo mun me kuptu
Edhe pse qe sa vjet
Ju kom dhon lektyr
E ki planin para teje
Po spe praktikon mir
Pom dokesh patetik,Pak mu
Se sa her jom qu
Ti ki qit gjak neper gu,Kju
Lirisht thirrum polimat
Me tru si automat
Kahdo qe pia fis un
Kejt u hallakat
E ty po tjet hatri
Kur p'mi nin fjalt
E boj ma mir se ti
Se kom "IQ" ma t'nalt
Edhe kto bajagi orator ellokuent
Osht aj djali qe
E ka bo Gegnishten trend
Rrezik si Martina e Çerçiz Topullit
Intelektin me ja ndrru
Mentalitetin popullit
Katolik jom,Po sm'ha kari per fe
E njoh ni doktrin
Shqipe deri n'dhe

[REF. Unikkatil:]
Mu njoni m'tha
Pse sbona si ata
Ja bona Jaa!!!
Se ndryshe
Jena na
E kom ni krah
Qe Zoti mu ma dha
Veq tha JA
Mos bo sikur ata

[Kobra]
E kom fjalen plumb
Gati me shkrep
Ky sen si bume
Gati me djeg
Emnin Sadik
Ala je ka m'vet ?
Jo ma pidh nane
S'ki ku me gjet
O bo me fol per ket sen
Tulifar njeri
Secili ma gangsta
Veq i kshyri seri
Jeni met n'fun
S'po ju shoh prej terri
Jem ujqt e vjeter
E bojm si ktyneheri
1 milion shqipe
Per ne jon bo turm
S'blejna klikime
Pa to bojna zhurm
Rap-in s'ta lojm
Se moti e bllokum
Ha mut prej inati
Po na kem lon gjurm
Edhe nese ky sen soset
Une s'kom mo pun
Se kto fjal drejt prej zemres
Dosti jem u shkrun
Kur t'na nish ti
Prej menve t'kres lun
Na s'jem si ata,Bonu gati
Katili po gjun

[REF. Unikkatil:]
Mu njoni m'tha
Pse sbona si ata
Ja bona Jaa!!!
Se ndryshe
Jena na
E kom ni krah
Qe Zoti mu ma dha
Veq tha JA
Mos bo sikur ataKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019