A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kalligruri

Drithërim’i palcëkockës, ç’u derdh syrit vesëzuar
Durim, mërzitje fisniku me sinqeritet mbuluar…
Sa, s’plasa e rebeluar, fjalët grykës gur-gur ardhur,
Të ndaja grurin nga elbi, në habitatin e kalbur…
Kalligruri në mes elbit, të të shtrydhësh, Mirësi…,
Po kur të mbyt kalbësira, sasia bën “ cilësi “!...

N. L. ( F ) 6 / 06 / 2019

- poem written by Natasha Limaj


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019